تبلیغات
رباتیک برای همه سنین - مسابقات ربوکاپ ایران

رباتیک برای همه سنین
 
هر کاری رو میتونی انجام بدی اگه بخوای you can be anything you want to be just turn your self into any thing
مسابقات ربوكاپ ایران معتبرترین مسابقه ربوكاپ آزاد جهان است

خبرگزاری فارس: دبیر كمیته ملی ربوكاپ گفت:فدراسیون جهانی ربوكاپ ، مسابقات آزاد ربوكاپ ایران را هم تراز با مسابقات جهانی ربوكاپ دانسته و در حالی كه مسابقات آزاد را 12 كشور برگزار می‌كنند، مسابقات آزاد ایران را بهترین و معتبرترین مسابقات معرفی كرده‌اند.

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری فارس، مرتضی موسی‌خانی دبیر كمیسته ملی ربوكاپ ایران صبح امروز در یك نشست خبری با اشاره به این‌كه ششمین دوره مسابقات ربوكاپ آزاد ایران 18 تا 20 فروردین 90 در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود، گفت: امسال یك هزار و 280 تیم درخواست حضور در این مسابقات را داشتند كه بعد از بررسی‌های انجام شده، 400 تیم برای حضور در مسابقات پذیرفته شدند. 

وی با اشاره به رشد كمی و كیفی این دوره از مسابقات افزود: در سال گذشته 32 تیم از 8 كشور در این مسابقات حضور داشتند كه در سال جاری شاهد حضور 58 تیم از 18 كشور آلمان، ژاپن، انگلیس، هند، چین، تایلند، تركیه، یونان و غیره در این مسابقات هستیم. 

موسی‌خانی ادامه داد: فدراسیون جهانی ربوكاپ، مسابقات آزاد ربوكاپ ایران را هم تراز با مسابقات جهانی ربوكاپ دانسته و در حالی كه مسابقات آزاد را 12 كشور برگزار می‌كنند، مسابقات آزاد ایران را بهترین و معتبرترین مسابقات معرفی كرده‌اند. 

وی گفت: در حالی كه هم زمان با مسابقات آزاد ربوكاپ ایران، مسابقات آزاد ژاپن و آلمان هم برگزار می‌شود، اما تیم‌های برتر مسابقات جهانی ربوكاپ سنگاپور امسال ترجیح داده‌اند كه در مسابقات ایران حضور یابند. 

* دستیابی به دانش فنی ساخت ربات‌های پرنده 

دبیر كمیته ملی ربوكاپ ایران افزود: امسال برای نخستین بار لیگ ربات‌های چهار ملخه برگزار می‌شود كه محققان ما توانسته‌اند دانش فنی ساخت این ربات‌ها را در كشور بومی كنند و برای بومی كردن این دانش از مهندسی معكوس استفاده نكرده‌اند و تنها با تلاش خود این دانش را به دست آورده‌اند. 

وی ادامه داد: در این دوره از مسابقات همچنین لیگ ربات‌های ROB كه ربات‌هایی شبیه زیر دریایی هستند، نیز برای نخستین بار برگزار خواهد شد. 

موسی‌خانی گفت:‌ مسابقات در دو بخش دانش‌آموزی و بزرگسالان در لیگ‌های شبیه‌ساز فوتبال دو بعدی، شبیه‌ساز فوتبال سه بعدی، رقابت‌های واقعیت تركیبی، ربات‌های فوتبالیست سایز كوچك، ربات‌های فوتبالیست اندازه متوسط، ربات‌های انسان‌نما، لیگ ربات‌های استاندارد، شبیه‌ساز عامل امداد، امدادگر مجازی، ربات امدادگر، ربات خانگی، ربات مین‌یاب، لیگ‌های نمایشی و ربات پرنده و زیر دریایی برگزار می‌شود. ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار رباتیکی!!!،  مسابقات رباتیک، 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 30 فروردین 1390 توسط gh moridsadat
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ